Malá mestká záhrada v Trnave, atelier duma, vizualizácia záhrady

Malá mestská záhrada na konci radu Trnava

Na začiatku bola 5 ročná záhrada. Trávnik a živý plot po obvode a kopa práce s kosením, hnojením, strihaním. V konečnom dôsledku neprinášala okrem pohybu na čerstvom vzduch málo úžitku. Samozrejme, dá sa užívať si aj trávnika – poprechádzať sa po ňom, pobehať si na ňom, ale 78 m2 začne skoro nudiť. Túžba vyjsť si do záhrady, niečo si zasadiť, vypestovať, potom uvariť, ugrilovať a zjesť, pritom pozorovať rastliny, to ako rastú, kvitnú.  Na kúsku trávnika si postaviť pingpongový stôl a zahrať sa, večer posedieť pod pergolou. Z túžby vzniklo zadanie pre tento projekt malej mestskej záhrady. Keď sa pridala invencia, nápad, farby, tvary. Tak na malom kúsku zeme vznikla plnohodnotná záhrada ,ktorá spĺňa všetky požiadavky investora, vypĺňa jeho voľný čas.

Takto vyrástla malá záhrada v Trnave. Vďaka svojím novým zvodom sa stala v kolektíve obľúbenou, takmer denne užívanou. V každom ročnom období zvodná, vždy inak navoňaná a napriek tomu, že je na konci radovej zástavby, u svojich domácich hrá prím.

Tu si môžete pozrieť ďalšiu malú mestskú záhradu z našej dielne: https://atelierduma.sk/projekty/zahrada-o-oceli-a-tehlach/