malá atriová záhrada s posedením, atelier duma

Átriová záhrada Trnava

Žiadny malý priestor neodsudzujeme na nudu, zadaždenie, trávnik, prípadne živý plot. Átriová záhrada o veľkosti 48 m2 v radovej zástavbe , to je téma , ktorá je stále živá v nejednej mestskej štvrti. Možností, ako sa touto témou popasovať je nekonečne. Hoc, aj keď funkcií, tých je množstvo obmedzené – farieb, tvarov, kombinácií je neúrekom, stále je z čoho čerpať.

Táto átriová záhrada je v niečom typickým príkladom aktuálnej doby: mladá rodina, dve malé ,takmer školopovinné deti + dobový fenomén: lockdown. A zrazu pobyt doma otvára oči a hranice pre riešenie zmien v interiéri , tak ako aj v záhrade.

Tiež sa otvárajú dvere novým možnostiam riešenia záhrady, keď sa stáva vzdialenou možnosťou pobyt u mora, či vo wellnes, návšteva reštaurácie  a iné pochúťky života.

Tak vzniká idea na záhradu s vodou takpovediac  „ na dotyk“, či uč ako prvok na pohľad ale aj na „omočenia „ sa vo vírivke, stáva sa miestom na prípravu jedla na grile a stolovanie na čerstvom vzduchu, miesto na čítanie knihy, miestom na nový sklad na uskladnenie športového náradia a bicyklov, keďže na turistiku a výlety ideme len do okolia. A takto lockdown, pandémia mení život, návyky a vzhľad záhrady.

Tu si môžete pozrieť ďalšiu malú mestskú záhradu u našej dielne: https://atelierduma.sk/projekty/mala-zahrada-atrium-bratislava/