PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA

PROJEKT MALÁ TERASA

Štúdia malej slnečnej terasy v bytovom komplexe.

Jednoduché a elegantné prepojenie interiéru s exteriérom ( s vytvorením ďalšej „miestnosti“ rovno pod holým nebom). 

 

 

 

Požiadavkou investora bolo vytvorenie moderného pobytového priestoru s letnou kuchynkou a miestom pre stretávanie sa s najbližšími. Jednoduché priestorové riešenie podporuje jednoduchá výsadba kvetov a krov.

Vstup na terasu je vedený cez veľké presklené dvere s výhľadom na okolité koruny stromov. Ako prepojenie obývacej miestnosti bytu a terasy je v tejto časti navrhnuté pohodlné sedenie s  exteriérovými matracmi a mobilnými taburetkami. 

 

 

 

Drevená konštrukcia je navrhnutá v jednej línii, čím pôsobí plocha upravene a moderne. Odkladacie vodeodolné priestory sú rafinovane zakomponované v samotnej drevostavbe. Prechodová časť je zastrešená tieniacou konštrukciou s vysúvateľnými plachtami. Drevené prvky na terase vyniknú aj vďaka kontrastnej farbe voči pôvodnej tmavej drevenej podlahe. Celý priestor tak získa hĺbku.

 

 

Atmosféru letného stolovania zabezpečuje záhradný gril, ktorý je situovaný v zadnej časti terasy. Dopĺňa ho stôl v jednoduchom dizajne, ktorý je čiastočne vsunutý do drevenej konštrukcie. Súčasťou je aj vyvýšený záhon s výsadbou voňavej šalvie, ktorá je na slnko ako stvorená.

 

 

 

O pohľadovú zeleň nie je núdza. Riešená terasa je v tesnom kontakte s korunami okolitých mohutných stromov. Farebnosť a vôňu v lete poskytuje fialovo kvitnúca šalvia podporená výsadbou monokultúry guľato strihaných kríkov rôznej veľkosti . Navrhnuté sú vo vyvýšených záhonoch. Bylinky pri letnom grilovaní možno strihať zo zmiešaného záhona alebo z tzv. „GreenPockets“ látkových kvetináčov. Tie sú pripevnené o stenu oplotenia a vytvárajú tak živý obraz.