prírodná záhrada jazierko - voda v záhrade-vodný prvok záhrada
navrh zahrad
zahrada
projekt a realizácia modernej mestskej záhrady, strešná záhrada s drevenou terasou, drevená terasa

Návrhy a realizácia záhrad

Firma Atelier DUMA vznikla v roku 1999 s cieľom poskytovať zákazníkom komplexné služby v obore záhradná architektúra od projektovej prípravy až po samotnú realizáciu sadových úprav a následnú údržbu.

Záhradný architekt

Projekčnú činnosť zabezpečujeme v ateliéri pod vedením autorizovanéj architektky Ing. Magdaleny Horňákovej. Spracúvame projekty terás a balkónov, rodinných záhrad, projekty mestskej a vyhradenej zelene – zeleň sídlisk, námestia, parky, vnútrobloky a cintoríny.

podorys malej zahrady

Projekty záhrad

Spracúvame a realizujeme návrhy záhrad na území Slovenska, ale máme úspešné realizácie aj v Rakúsku, Českej Republike, Maďarsku a vo Francúzsku.

Aktívne sa zapájame do architektonických súťaží a o kvalite našich návrhov vypovedajú ocenenia, ktoré sme získali, či už na Slovensku alebo v zahraničí.

V roku 2018 sme začali budovať ukážkové záhrady, ktoré sú súčasťou obchodného centra New Living Center. Na piatich záhradách prezentujeme možnosť vytvoriť malé mestské záhrady v rôznom štýle, funkčnom a materiálovom prevedení.

Filozofia

Proces návrhu záhrady vnímame ako dlhodobú záležitosť – vytváranie konceptu záhrady, nanášanie prvotných myšlienok na papier, rozmýšľanie o duchu záhrady, o jej jednotlivých prvkoch, o potrebách a túžbach budúcich užívateľov.

To všetko je hľadanie formy a jej napĺňanie funkciami k obrazu užívateľa. Plánovanie v sebe spája predstavy človeka a možnosti prírody, technických daností materiálov a prostredia, z ktorých sa vytvára priestor pre pobyt človeka v exteriéry sídla, či krajiny.