Záhony na jar

 

Tak ako si našu pozornosť vyžiadali ovocné stromy a kry, či prezimovaný trávnik, tak isto nás v našich záhonoch čaká kopec práce s okrasnými drevinami, trvalkami, cibuľami či stromami. Hneď na jar, pokiaľ sme si túto námahu neodbili už na jeseň, je dobré obnoviť pôvodný tvar záhonov. Je pravdepodobné, že pokiaľ nemáme záhon ohraničený obrubníkom, tak v priebehu predošlej sezóny do záhonu začal vrastať trávnik . V ďalšom kroku sa záhony vyčistia od buriny a napadaného lístia z minulého roka, ktoré môže byť domovom hubovitých ochorení. Samozrejmosťou je doplnenie muľčovacej kôry.

 

 

     Je na čase , aby sme sa prešli medzi rastlinami a zistili , ako toho roku prečkali zimu. V prvých týždňoch, možno mesiacoch sa nám škodcovia, ktorí sa už tešia,  kedy sa zakusnú do štavnatých lístkov našich rastlín ešte neukážu, avšak to neznamená, že sa na pozemku neukrývajú.

 

 

Samozrejme záhony na jar prihnojíme – buď zvolíme krátkodobé hnojivo, ktoré podľa potreby v priebehu roka dopĺňame, alebo zvolíme dlhodobé,  takmer celosezónne hnojivo.