S čím pracujeme

 

TECHNICKÉ VYBAVENIE

 

Kosenie trávnikov zabezpečujeme profesionálnymi kosačkami. Nie každá kosačka sa dostane do všetkých častí záhrady a kútov. V tom prípade je potrebné použitie krovinoreza, ktorý pomáha pri kosení problémových partií, samozrejme však aj pokosenie ruderálneho porastu alebo lúk.

 

Prevzdušnenie trávnika robíme kvalitným vertikutátorom REDEXIM RINK S 510 nemeckej výroby, ktorý zabezpečuje dokonalú vertikutáciu aj v najneprístupnejších terénoch a rohoch.

Motorové náradie značky STIHL nám pomáha pri viacerých operáciách vrámci údržby :

Rez živých plotov a tvarovanie krov vykonávame plotostrihom s dostatočnou dĺžkou lišty a výkonom na všetky druhy živých plotov.

 

Počas jesene ale aj celého roka čistíme pozemok od lístia či naviateho biologického odpadu fukárom a vysávačom.

Orez vzrastlých stromov ako aj tvarovací rez či odstránenie nežiadúcich konárov robíme motorovými pílami. Postreky stromov robíme ručným alebo motorovým postrekovačom s dostrekom až 15 metrov horizontálne alebo 7 metrov do výšky korún.

 

Samozrejmosťou je ručné náradie na všetky práce spojené s výkonom na záhrade.

 

POSTREKY A CHÉMIA

 

Pri ošetrovaní záhrad sa snažíme vychádzať najmä z prevencie. Tá je zabezpečená postrekmi na biologickom základe, ktoré dodajú rastlinám vitalitu, potrebné látky a odolnosť voči napadnutiu škodcami či hubovitými ochoreniami. Pokiaľ však je už vegetácia napadnutá, uprednostňujeme v prvom rade prírodné zásahy neničiace všetko živé vo svojom okolí. Táto metóda bude obzvlášť ohodnotená pri ošetrovaní ovocných sadov. Na trhu je dostatočné množstvo bio prípravkov, ktoré sú niekedy účinnejšie ako chemické pesticídy. Samozrejmosťou je však včasné načasovanie. Na roztoče môžeme použiť dravé roztoče, na vošky zas výťažky z rastliny Azadirachta indica, na obaľovače a húsenice nám zas pomôžu toxíny tvorené baktériami Bacillus thuringiensis a napríklad proti obžeru listov nosánikmi nám nič nepomôže lepšie ako dravé hlístice, ktoré vykazujú o 75% väčšiu účinnosť než chemické prípravky. Pokiaľ však dôjde k silnému napadnutiu škodcami, kde je účinnosť biologických prípravkov otázna, máme možnosť zasiahnuť tými najúčinnejšími pesticídnymi prípravkami.

 

HNOJIVÁ HACK

 

Pri údržbe trávnika a záhonou uprednostňujeme hnojivá značky HACK, s ktorými máme dobrú niekoľkoročnú skúsenosť.

 

Hnojivá na trávnik:

- HACK Professional SPEED - Rýchlorozpustné granulované hnojivo pre všetky trávnikové plochy. Vhodné pre rýchle vyzelenenie trávnika. Ideálne pre jarný štart trávnika, hnojenie po vertikutácii a ostatných regeneračných zásahoch. Možné použiť počas celej sezóny. Dĺžka pôsobenia hnojiva: cca 4 týždne

- HACK Professional NITROTOP - Granulované viaczložkové dlhodobé hnojivo pre všetky trávnaté plochy. Vhodné pre jarný štart a regeneráciu trávnika. Vhodné aj pre hnojenie intenzívne zaťažovaných trávnikov mimo jarnej sezóny.

- HACK Professional SPORT - Jemne granulované viaczložkové dlhodobé hnojivo pre univerzálne využitie v oblasti hnojenia ihriskových a okrasných trávnikov. Vhodné pre aplikáciu v jarných a letných mesiacoch. Plynulo zásobuje trávnik živinami po dobu 2 – 3 mesiacov. Vhodné pre aplikáciu v neskorých jarných a letných mesiacoch. Pružný polymérny obal odoláva bez porušenia prejazdom kosačiek.

- HACK Professional HERBST - Optimálny pomer živín pre trávnik v jesennom období - zelená farba i v zime - zvýšená odolnosť voči chorobám. Vhodné pre hnojenie trávnika v jesennom období (september - november). Dĺžka pôsobenia hnojiva: 2 - 3 mesiace

 

Hnojivo na trávnik:

- HACK ALLROUND 6M - Granulované viaczložkové hnojivo do záhonov pre všetky druhy rastlín až so šesť mesačným účinkom. Stačí jedna aplikácia ročne.

 

ODVOZ A LIKVIDÁCIA ODPADU:

Všetok biologický odpad vyprodukovaný pri údržbe záhrady odvážame a uskladňujme v kompostárni. Tento materiál je následne recyklovaný a zapracovávaný do pestovateľských substrátov. Ostatný pevný odpad je uskladnený na regulovanej skládke.